• odżywki Kalisz
 • suplementy Kalisz
 • porady dietetyczne Kalisz
 • odżywki dla sportowców Kalisz
 • suplementy dla sportowców Kalisz

 • UWAGA! MAMY NOWY ADRES OD 20 MARCA 2014! • ZAPRASZAMY DO GALERII AMBER W KALISZU ! ! ! • ul. GÓRNOŚLĄSKA 82 - KALISZ • Z A P R A S Z A M Y ! ! ! • MAMY NOWY ADRES OD 20 MARCA 2014 ! ! !MAMY NOWY ADRES! ZAPRASZAMY DO GALERII AMBER W KALISZU!


Wszystko o L-Karnitynie

Co to jest karnityna?

Karnityna jest naturalną substancją witaminopodobną, która odgrywa kluczową rolę w procesach energetycznych ustroju. Jak się okazuje, organizm jest w stanie produkować ją samodzielnie, jednak w pewnych okolicznościach (choroby, niewłaściwa dieta, duży wysiłek fizyczny), jej wewnątrzustrojowa synteza może okazać się niewystarczająca. Związek ten może być także dostarczany bezpośrednio z pokarmem. Jego dobrym źródłem w pożywieniu są mięso i ryby, natomiast produkty pochodzenia roślinnego zawierają tylko nieznaczne ilości tej substancji (wyjątek stanowią owoce awokado). Karnityna jest jednym z najpopularniejszych suplementów wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej i wydolność organizmu.

W jaki sposób karnityna przyspiesza redukcję tłuszczu w organizmie?

Karnityna pełni rolę specyficznego „taśmiociągu” przenoszącego reszty kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych, gdzie ulegają one całkowitemu spaleniu z rozproszeniem energii. Jednocześnie karnityna zwiększa aktywność palmitylooksydazy – enzymu przyspieszającego proces utleniania kwasów tłuszczowych. Stosowanie karnityny może okazać się szczególnie korzystne u osób o niskiej wydolności fizycznej, które proces redukcji masy ciała próbują wspierać programem ruchowym. W wielu badaniach stwierdzono bowiem, że podawanie karnityny prowadzi do zwiększenia wydolności tlenowej, obniżenia kwasu mlekowego i pobudzenia procesu termogenezy. Karnityna w połączeniu z choliną i kofeiną może także wpływać korzystne na regulację mechanizmów łaknienia.

Kto powinien przyjmować karnitynę

Zaleceniem do stosowania karnityny mogą być zaburzenia odżywiania (np. bulimia) a także praktykowanie przez dłuższy czas diet niskokalorycznych o ograniczonej zawartości białka. Z niedoborami tej substancji spotykamy się również przy nasilonych stanach katabolicznych, w cukrzycy, zespole złego wchłaniania, chorobach układu krążenia oraz przy intensywnym uprawianiu sportu. W programach redukcji masy ciała suplementacja karnityną powinna być rozważana gdy:
 • przez dłuższy czas stosowana jest dieta z niską podażą energii
 • nadwadze towarzyszą takie schorzenia jak cukrzyca, choroby serca i układu krążenia
 • nadwadze towarzyszą bulimia lub zaburzenia wchłaniania składników odżywczych
 • proces redukcji tkanki tłuszczowej wspierany jest aktywnością fizyczną
 • występuje niska wydolność fizyczna
 • dieta zawiera dużą ilość kwasów omega-3
 • praktykowana jest dieta wegetariańska
W jaki sposób przyjmować karnitynę, oraz czy jej stosowanie jest bezpieczne dla zdrowia?

Najczęściej zalecane dawki tej substancji wahają się na poziomie 1-3g na dobę. Stężenie maksymalne w osoczu krwi karnityna osiąga po 2-4 godzinach od jej podania, a okres półtrwania jej w organizmie wynosi około 24 godzin. Suplement najlepiej przyjmować w 2 podzielonych dawkach: 1-2g na czczo oraz taką samą porcję 40 min przed planowanym wysiłkiem. Karnityna jest substancją produkowaną przez ustrój człowieka, nie jest ona toksyczna i nawet wysokie dawki nie powodują zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Co więcej, karnityna jest korzystnym składnikiem diety wspomagającym funkcjonowanie organizmu w różnych zaburzeniach zdrowotnych.

Czym różnią się poszczególne preparaty karnityny?

Przede wszystkim zawartością karnityny jak również dodatkiem różnego rodzaju witamin oraz innych składników bioaktywnych które wspomagają określone procesy metaboliczne i fizjologiczne w organizmie. W ofercie firmy Trec Nutrition rozróżniamy cztery różne preparaty karnityny, które posiadają nieco odmienne przeznaczenie:

TREC CARNITINE SOFT GEL – preparat zawiera najbardziej czystą postać karnityny pod postacią specjalnych żelowych kapsułek, które zapewniają szybką i skuteczną wchłanialność tej substancji. Już 20 min po podaniu preparatu następuje zwiększenie stężenia karnityny w krwiobiegu, która następnie docierając do różnych tkanek organizmu zapewnia ich prawidłowe funkcjonowanie. Tą postać karnityny najlepiej podawać u osób z nadwagą, w stanach osłabionej wydolności organizmu.

Dawkowanie: 2 kapsułki na czczo oraz 4 kapsułki przed wysiłkiem (lub 2 kap przed kolacją)

TREC CARNITINE COMPLEX – to preparat którego zasadniczym celem działania jest silne przyspieszenie redukcji tłuszczu przy jednoczesnej ochronie masy mięśniowej. Efekt ten zapewniono dzięki unikalnemu zestawieniu karnityny z witaminą B6 oraz chromem – dwoma bardzo aktywnymi składnikami biorącymi udział w prezesie metabolizmu i syntezy białek ustrojowych. Dzięki temu intensywny przebieg procesu spalania tłuszczu nie narusza konstrukcji mięśniowej, uwidaczniając niezwykle wyraźnie wszystkie jej szczegóły.

Dawkowanie: 4 kapsułki na czczo oraz 4 kapsułki przed wysiłkiem (lub kolacją)

TREC L-CARNITINE + GREEN TEA – ta postać karnityny przeznaczona jest w szczególności dla osób, które poszukują skutecznego środka redukującego tkankę tłuszczową, jednak ze względu na nadciśnienie, choroby serca, stosowanie równych leków nie mogą przyjmować zbyt silnych preparatów opartych na kofeinie, guaranie czy innych składnikach termogenicznych. Systematyczne stosowanie karnityny w połączeniu z zieloną herbatą wykazuje dodatkowe działanie prozdrowotne, gdyż zapobiega reakcjom utleniania cholesterolu we krwi i rozwojowi zmian miażdżycowych. Preparat polecany szczególnie w programach redukcji masy ciała przy współistnieniu innych problemów zdrowotnych jak nadciśnienie, podwyższony cholesterol, cukrzyca, itp.

Dawkowanie: 2 kapsułki na czczo oraz 4 kapsułki przed wysiłkiem (lub 2 kap przed kolacją)

TREC L-CARNITINE GOLD – preparat dostarcza bardzo wysoką dawkę karnityny w formie płynnej, która w połączeniu z kwasem pantotenowym, zapewnia niezwykle szybki i sprawny przebieg procesów energetycznych w mięśniach. Suplement polecany jest szczególnie osobom bardzo aktywnym, które obok utrzymania niskiego poziomu tkanki tłuszczowej oczekują podtrzymania lub zwiększenia wydolności fizycznej organizmu, aby sprostać wysokim obciążeniom treningowym. Preparat sprawdza się szczególnie w przypadku aplikowania długich i wyczerpujących wysiłków (biegacze, kolarze, instruktorzy fitness)

Dawkowanie: 1 łyżka stołowa na czczo oraz 1 łyżka stołowa przed wysiłkiem.
 • Aminostar
 • Amix
 • Fitmax
 • Scitec nutrition
 • Trec Nutrition
 • Trec Nutrition
 • Scitec nutrition
 • Fitmax
 • Amix
 • Aminostar
vitamin-shop-biznes-cardvitamin-shop-biznes-cardNasza karta stałego Klienta to nie jest kolejny kawałek plastiku w Twoim portfelu. To bon, który uprawnia Cię do zniżki podczas zakupów w naszym sklepie. Wszystkie promocje dostępne na naszej stronie obowiązują wyłącznie
w sklepie stacjonarnym oraz dostępne są tylko dla posiadaczy KARTY STAŁEGO KLIENTA Vitamin Shopu w Kaliszu. Chcesz skorzystać z promocji? Zapytaj o naszą kartę i korzystaj z atrakcyjnych promocji cenowych i towarowych.

Twitter

Vitamin-Shop Twitter


Vitamin-Shop Twitter

Płatności

Płatności kartą Vitamin Shop

Akceptujemy płatności kartą.

Adres

UWAGA: MAMY NOWY ADRES!
Vitamin-Shop - Galeria Amber
ul. Górnośląska 82
62-800 Kalisz

Godziny otwarcia

Poniedziałek – sobota : 9.00 – 21.00
Niedziela: 10.00 – 20.00

Szybki kontakt

Telefon: 502-128-866
E-mail: sklep@odzywkikalisz.pl

2014 Copyright © Vitamin-Shop Kalisz
Wszystkie prawa zastrzeżone